Чому Для Менеджера Проєктів Soft Abilities Не Менш Важливі, Ніж Onerous Abilities: Стаття З Блогу It-школи Hillel

Але сьогодні вирішили трохи розширити тему та сконцентруватися насамперед на хард скілах. Product Manager пов’язує бізнес-стратегію, знання в галузі дизайну та потреби замовника з метою розробки продукту, який є актуальним, здійсненним та цінним. Product Managers орієнтовані на оптимізацію продукту для Product Manager вакансії досягнення бізнес-цілей та потреб користувачів, одночасно максимізуючи рентабельність інвестицій. Основне завдання PM  – робити все можливе для постійного вдосконалення продукту на кожній стадії його циклу. Уміння планувати буде для вас істотним плюсом, тому що ми живемо в епоху мультизадачності.

Soft і hard skills для продакт-менеджерів

Вам потрібно давати зрозумілий та конкретний фідбек, який не знижує мотивації колег. Про те, як це робити, розповіли у статті про 5 помилок зворотного зв’язку. Це вміння також допоможе вам знаходити інформацію, якої бракує під час пошуку розв’язання проблеми.

Рекомендуємо Почитати

Я звернула увагу, що обираючи підходящого співробітника, ми не можемо покладатись лише на професійні знання кандидатів. І, як пишуть у відомій книзі «The No Asshole Rule», в роботі важливі не лише професійні навички, але й особисті, гнучкі якості співробітників. Якщо ми говоримо про сферу IT, то тут exhausting skills необхідно розвивати в буквальному розумінні постійно — з перших днів навчання й надалі. З’являються нові робочі інструменти, змінюються методики розробки, еволюціонують мови програмування, принципи UX/UI дизайну, оновлюються професійні програми тощо. Водночас зростають вимоги до кандидатів на ту чи іншу посаду в IT-компаніях.

Також раджу серіал Silicon Valley, який, попри комічність, дуже близький до реалій, і фільм The Social Network. Згадаймо картинку Мартіна Ерікссона (експерт з Product Management, — авт.ред.) «Хто такий Product Manager». Заповніть, якщо ви не проти, щоб ми могли зв’язатись у випадку потреби.

Soft і hard skills для продакт-менеджерів

У роботі продакти найбільше взаємодіють з розробниками та дизайнерами, а також з аналітиками, тестувальниками, службою підтримки, маркетологами та іншими продактами. Загалом постійна комунікація — невід’ємна частина роботи будь-якого Product Manager. Подумайте про самообслуговування, здатність зосередитися або проявляти стійкість перед невдачами. Найважче в Soft Skills полягає в тому, що їх не можна виміряти на основі критеріїв. Відсутність або наявність м’якого вміння проявиться лише у відповідь на низку складних та різних ситуацій. Продакт менеджер докладає всіх зусиль, щоб у\вдосконалити продукт на кожній стадії розвитку.

Багато хто вже зараз зміг вибудувати life-work-balance і не завдавати шкоди особистому простору. Хтось може за допомогою тестувань вимірювати психічний стан, стресостійкість, вміння працювати в команді. В іншій компанії дають приклади ситуацій, з яких кандидату треба знайти вихід, оцінюючи критичне мислення, креативність, вміння адаптуватись та швидко реагувати. А хтось просто спілкується, використовуючи інтуїцію, власний досвід та особисте бачення при відборі співробітника з «потрібними навичками». Не так давно в моїй теперішній компанії я проводила співбесіду проєктних менеджерів.

Продакт-менеджер – Хто Це Такий?

Керівникам доведеться фокусуватися на швидкому рішенні та виваженому підході до оцінки можливих ризиків. Цю навичку точно варто продовжувати розвивати цього року. Hard Skills – це вимірювані, функціональні чи технічні навички. Серед прикладів – обчислення, читання, письмо, набір тексту, облік, робота з технічними пристроями та комп’ютерне програмування. Конкретні професійні знання, такі як знання анатомії людини або китайської економіки, також можуть відповідати вимогам. Hard Skills – це навички, які ви можете перевірити за допомогою індивідуальних іспитів, тестів чи завдань.

Слухаючий проєктний менеджер дізнається більше про клієнта, його вподобання, точки зору, цінності — а в правильному виділенні вимог полягає успіх проєкту. Сьогодні ж «просто верстальник» — це лише найперший щабель у професійному розвитку. Щоб отримати роботу, ви маєте бути достатньо впевненим фронтенд-розробником. Власне, саме тому ми у Wezom Академії пропонуємо комплексний курс «Frontend розробка. Тому що одна лише верстка сьогодні нікому не потрібна.

Головні Помилки Проджект-менеджера

Потім створюють MVP, знову тестують, а потім масштабують успішні рішення. Тепер ви розумієте, що стартувати у професії реально. Але для цього потрібно працювати над собою та постійно розвиватися. В результаті ви отримаєте цікаві завдання, кар’єрне зростання та відмінну зарплату. Кар’єрний шлях продакт-менеджера відрізняється від шляху маркетолога чи програміста.

Деякі компанії додають приставку Senior, якщо PM відповідає за важливий продукт або займаєтеся наставництвом. Тепер ви знаєте, які навички мають бути у продакт-менеджера. У наступному блоці ми розповімо, скільки може заробляти продукт і в яких компаніях працювати. Продакт-менеджер – це людина, яка відповідає за кожен аспект продукту під час запуску та після релізу. У цьому йому допомагають розробники, маркетологи, аналітики, дизайнери та тестувальники. Просто ці методології різні, вони підходять для різних проектів.

Важко виявити рівень особистих якостей та міжособистісних відносин, але при цьому вони впливають на роботу, на успішність всього робочого процесу. Попри те, що більшість продакт-менеджерів — це молодь віком від 25 до 36 років, є доволі багато продактів, які старші чи молодші за цей вік. Це гарний сигнал,що продакт-менеджером в Україні можна стати в будь-якому віці (найстаршому з респондентів було 60 років). Продакт-менеджер — це спеціаліст, який працює на стику бізнесу, маркетингу й розробки. Він контролює роботу над новим продуктом на всіх етапах і працює над тим, аби зробити продукт успішним для компанії та популярним серед користувачів. На ринку, що змінюється, абсолютно необхідні тверді навички.

Soft і hard skills для продакт-менеджерів

Узагальнивши інформацію, продакт приймає рішення — чи взагалі варто щось робити за новим проєктом, чи вистачить ресурсів створити продукт і вивести його на ринок. Запуск свого стартапу дає повне розуміння принципів роботи з товаром. Ви продумуєте ідею, яка розв’яже проблему користувачів, збираєте відповідну команду та приступаєте до розробки. Після того, як ви переконаєте рекрутера пропустити вас далі, потрібно підготуватися до співбесід та тестових завдань.

Джек обговорив можливість додати ІІ з розробниками. Використання технології займе багато часу, але це реально. Разом із розробниками Джек оцінив терміни розробки, дату релізу та провів грумінг. Перед тим, як розпочати розробку, Джек склав документацію, описав consumer tales та aceptance standards, щоб вся команда розуміла, який має бути результат. У жодному разі не варто недооцінювати значення софт-скілів проджект-менеджера. Ви можете бути справжнім експертом з погляду хард-скілів, але без відповідних особистісних якостей це просто не матиме сенсу і ви не станете ефективним проджектом.

  • Те, як боротися зі стресом або як звертатися до сучасного клієнта, може означати різницю між успіхом і невдачею.
  • Тобто, скажімо так, це «технічні» навички, які людина прокачує у процесі навчання та роботи.
  • Перш ніж рости у цій сфері, потрібно підготуватися.
  • User interviews зазвичай проводять one-to-one, щоб окремий користувач міг взаємодіяти з продуктом і повернути фідбек.
  • Такі продукти потрібні у складних B2B продуктах, наприклад Google, Oracle, IBM.

Важливо розвивати навички фокусування на головному і боротися з прокрастинацією. Співробітник, який справляється з завданнями вчасно, при цьому не витрачає на це занадто багато енергії, завжди буде цінуватися в компанії. З переходом на гібридний або віддалений формат роботи лідери зіткнулися із завданням — їм потрібно вміти вибудовувати в команді атмосферу підтримки та кооперації. При цьому не лише компанії впроваджують зміни у командоутворення, а й співробітники трансформують свій підхід.

Вербальна і невербальна комунікація, вміння вести переговори, вміння слухати та висловлювати власну думку, ораторська майстерність, організаційні здібності. По-перше, більше часу спілкуватися з бізнесом і глибоко розуміти, чим він живе. По-друге, банально вчити англійську до Advanced рівня. Вже достатньо триває суперечка щодо відносної важливості Hard та Soft Skill, яка робить нібито змагання між ними. Серед усіх пропозицій користувач вибере, тобто «найме для виконання роботи» той продукт, який вирішує потребу/проблему/задачу оптимальним способом.

Soft і hard skills для продакт-менеджерів

У статті про data-driven гіпотези ми вчимося формулювати гіпотези за п’ять кроків на прикладі RPG ігри та даємо безкоштовний шаблон для їх систематизації. На підставі даних вам https://wizardsdev.com/ належить робити логічні висновки, формулювати гіпотези та перевіряти їх експериментально. У телеграм-каналі ми приготували вам стартер пак справжнього продакт-менеджера.